KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 14965016
nr 1496 5016
Siri Derkert
(1888-1973), Sverige
Teckning, Monogramsignerad, porträtt, 36x22 cm, yttermått inklusive ram: 39x25 cm
Siri Derkert, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1973.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 17 oktober 2022
kl 20:56:03
700 kr
800 kr
900 kr
Siri Derkert
Läs mer om Siri Derkert